ZADOBE spoluorganizuje TEDx!

„Myšlienky hodné šírenia“ po tretíkrát v Banskej Bystrici už 30. septembra.

TEDx_UMB_White_Background

Banská Bystrica zažije úžasnú atmosféru, ktorá so sebou nesie podnadpis „myšlienky hodné šírenia“ na akademickej pôde. Vôbec prvý univerzitný TEDx na Slovensku bude hostiť Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela. ZADOBE je spoluorganizátorom tohto výnimočného podujatia.

„Prvý univerzitný TEDx na Slovensku je dôkazom, že mladí ľudia študujúci doma majú chuť meniť Slovensko i spoločnosť okolo seba. Zoznam doposiaľ predstavených hostí je zárukou podujatia plného zaujímavých myšlienok, nápadov i príbehov, ktoré pre mnohých ľudí nielen na našej univerzite, ale aj na Slovensku môžu byť inšpiráciou,” uvádza Michal Mešťan, organizátor TEDxUMB.

Na podujatí vystúpia zaujímaví rečníci a profesionáli z rôznych oblastí, a to z oblasti vzdelávania, športu, vedy, zdravého životného štýlu, či podpory sociálne slabších.

O tom, že rečníci sú naozaj zaujímaví, svedčí fakt, že jeden z nich, Ladislav Kossár, unikol iba pár dní od ničivého zemetrasenia v Nepáli, kde ho zaviali osudy ľudí, ktorí mu nie sú vôbec ľahostajní. Nepál však nebude jedinou cudzou témou. Rečníčka Mirka Triznová spomenie aj svoje dobrovoľnícke časy v Keni a Arménsku, ktoré vymenila za Technickú Univerzitu vo Zvolene, kde momentálne pôsobí. Neopomenú sa ani témy biznisu, rodiny alebo kreatívneho priemyslu a mnoho iného počas pripravených workshopov.

tedxumb

Ďalšou z rečníčok je Alena Húsková, ktorá zažila krach firmy, rozvod a exekúcie na krku. Príďte si vypočuť príbeh ženy z Liptova, ktorá to nevzdala. Silný ľudský príbeh, obrovské know-how a veľa vedomostí. Momentálne žije s partnerom Vladkom, raduje sa z vnúčat a ako sama vraví, keď sa jej pokazí auto, tak jediný problém je, akú značku si kúpiť novú.

Na podujatí vystúpi aj Ondrej Vrábel, 15-ročný gymnazista, ktorý sa začal učiť programovať už v 10 rokoch, aby pomohol svojej sesternici. Hry boli tak úspešné, že sa dostali do povedomia širokej verejnosti a mohli slúžiť ako edukačný nástroj pre mnoho podobne postihnutých detí. Ondrej bol vďaka tomuto užitočnému projektu ocenený Krištáľovým krídlom v kategórii Filantropia

Banská Bystrica bude hostiť už tretie významné podujatie tohto druhu. Po TEDxBanskáBystrica a TEDxYouth@Banská Bystrica to bude tentokrát prvý univerzitný TEDx event na Slovensku.

TEDxUMB je určený primárne študentom, zamestnancom, priateľom a absolventom Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. „Kúpte si lístok do konca augusta za zvýhodnenú cenu 25 eur. Následne sa cena zdvihne na 29 eur a na mieste, čiže 30. septembra, to bude až 35 eur. S registráciou netreba otáľať, pretože kapacita  podujatia je obmedzená, k dispozícii je už len 30 lístkov,“ dopĺňa Eva Ščepková, spoluorganizátorka TEDxUMB.

Viac informácií nájdete na tedx.umb.sk a na www.facebook.com/tedxumb1.

image003image001